Sága končí - moje dojmy z posledního dílu

18. listopadu 2012 v 13:16 | Ka†e |  Píšu

Aloha, všichni nebo už většina z vás byla v kině na finálním díle twilight ságy. Já jsem byla sice teprve včera, ale rozhodně jsem si to užila. Pro ty, kteří tam ještě nešli: nečtěte článek dál, obsahuje recenzi filmu ;-)). Film byl tak skvělý, že mám chuť jít na to znova. Dnes už ale nemůžu, přichází učící se den :-D a v týdnu se do města nedostanu. Takže nedá se nic dělat, budu si muset počkat aspoň na kinorip a v hlavě si přehrávat pořád dokola všechny scény. Více už v celém článku :-)))


Hned na začátek bych chtěla říct, že se mi strašně líbilo zpracování titulků před filmem. Scéna která následovala už mě vtáhla do děje a zase jsem asi tak půl hodiny seděla zařezaná do sedačky s hloupým úsměvem :-D :-33.. Sice tam nebylo vše, jako v knize, ale to není nikdy, bylo to skvělé.

Čeho by si všiml i slepec byl fakt, že jsme mohli hned od začátku zporozovat rozdíl mezi Edwardem a Bellou když byla člověk a teď, když si byli rovni. Edward už se nemusí ovládat a tak je vše mnohem přirozenější a procítěnější. Vidět je spolu jako upíří pár je jako vidět úplně jiné lidi. Byli jako pár noví, lepší. Úplně vidíte jak k sobě patří, jsou pro sebe jako stvoření.


Když se zaměřím na Renesmee. První scéna, kterou s ní vidím. Ano, digitální miminko se mi v první scéně líbilo a ani nevypadalo moc uměle. Tahle scéna, kdy si Bella poprvé vzala Nessie do náruče mě dojala. Postupem času ale Renesmee rostla a technika šla vidět víc a víc, podle mě, jasně že chtěli zachovat podobu, ale podle mě to šlo prostě moc poznat. I přesto bylo ale to děcko roztomilé. Renesmee v budoucnosti se mi taky celkem líbila, nejhezčí však byla asi jako Mackenzie.Ještě, že se film neobešel bez nějaké té vtipné scény :-D. Část, kdy se Jacob přemění před Charliem mě dostala :-D. Jako vážně, jak se začal svlékat, celé kino mělo vánoce. Dál jsem si zamilovala charistmatického, amerického nomáda Garretta. Herec, který ho ztvárnil má u mě palec nahoru. To provokování s Kate bylo prostě :-D :-) ( You are amazing woman.)


A co dál? Co bych rozhodně nečekala byla několikaminutová scéna závěrečného boje. Celé kino utrpělo šok, když spatřilo Carlisleovu hlavu, mrtvého Jaspera a mohla bych pokračovat. Jen několik málo z nás vědělo, jak se má věc doopravdy a ve chvíli, kdy vize skončila Arovou smrtí, celé kino spustilo : Co to sakra bylo, jakto, hej cože? :-D Musela jsem se smát. Přiznávám se ale, že mě ta visící hlava v Arově ruce také vyděsila.Blížíme se ke konci, scéna, kterou jsem si tak přála vidět a jsem ráda, že nás o ní páni režiséři neochudili byla scéna, kdy si Bella a Emmett dávájí páku :-D :-)))


Závěr: Film jsem si maximálně užila, doufám že i vy ostatní. Jediné co mě trochu zklamalo bylo to digitálnlí dítě. Jinak jednoznačně palec nahoru. :-)))) A jaké jsou vaše dojmy?


Ellie Goulding OST Twilight Saga- Breaking Dawn part 2 - Bittersweet
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 LuSsy LuSsy | Web | 18. listopadu 2012 v 16:35 | Reagovat

Jsem ráda, že sis to užila. Já na to teprve půjdu. Měly jsme jít do Ovy, protože u nás je kino v rekostrukci, ale prý to přd Vánoci budou dávat i u nás, tak půjdeme až tehdy.
Musím říct, že jsi mě navandilo a vůbec nevadilo, že si prozradila něco z děje, stejně knihu jsem četla snad milionkrát a viděla už plno videí z filmu. :)

2 Klárka Klárka | 18. listopadu 2012 v 17:10 | Reagovat

<33333 !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama