Srpen 2013

DIY - School book cases

31. srpna 2013 v 23:25 | Kate |  DIY

Dnes přidávám ještě jeden krátký článek, spíše vsuvku, který není tak úplně návodem, jako inspirací. Tentokrát na téma: design papírových obalů na sešity. Přikládám výsledek mého dneštního tvoření. Snad se Vám bude líbit a také vyzkoušíte zkrášlit své sešity. Nevím jak Vy, ale mě se nelíbí fádnost sešitů z papírnictví, tak si je ráda ozdobím podle sebe.


31.8.- Co jsem viděla

31. srpna 2013 v 19:41 | Kate |  Co jsem viděla

Ahoj, ahoj! Občas mi přijde, že čím víc filmů jsem viděla, tím těžší je najít nějaké, které neznám. Ale Přece jen Vám přináším poslední prázdninovou várku filmů, které jsem ještě stihla shlédnout. Ve školním roce budu také nějaké přidávat, ale ne tak často, jako teď o prázdninách. Pro pokračování klikněte na c.čl.


TAG - retro

29. srpna 2013 v 18:31 | Kate |  tag

Ahoj, ahoj! Už delší dobu jsem uvažovala, že začnu dělat tagy. Nevěděla jsem ale, na jaké téma bych měla začít. Pak jsem viděla u Petry a několika dalších blogerek tenhle retro tag. Protože to má být spíš 90´s TAG, nebudu toho moci napsat tolik, co ti starší, ale přece jen mě napadlo hodně věcí. Klikněte na c.čl.


Back to school inspiration - backpacks

26. srpna 2013 v 21:51 | Kate |  módní inspirace
Už se nám to blíží. Honba za sešity, kalkulačkami a učebnicemi. Tady je taková menší inpirace batohů.


Outfit in the moment 007 - summer, please don´t go

24. srpna 2013 v 23:50 | Kate |  fotky

Dneska bylo venku fajn, tak jsme si zašli nakrmit labutí rodinku a rovnou tady mám nový outfit. Škoda, že to léto tak rychle utíká. Tak si všichni ten poslední týden pořádně užijme!


DIY - Cartoon lips

22. srpna 2013 v 23:39 | Kate |  DIY

Dneska tu mám jen takový menší článek. Je to mini fotonávod na líčení jako v komixu. Zatím jsem zkoušela dělat jen rty, ale myslím, že vypadají vážně jako nakreslené. Co myslíte?


20.8.- Co jsem viděla

20. srpna 2013 v 19:42 | Kate |  Co jsem viděla

Po delší době jsem zase nastřádala nějaké filmy, převážně novinky, na které jsem se těšila, tak tady to je. Mimochodem všechna hodnocení k filmům můžete vidět na mém profilu na CSFD. Více v celém článku.


13.8.- COUSIN

13. srpna 2013 v 20:00 | Kate |  Píšu

Poslední dobou jsem se neměla zrovna nejlépe, ale pak jsem jela k sestřence a hned mi bylo lépe. Dneska už jsem bohužel přijela domů a návštěva u ní mi rychle utekla. Přidávám sem ale nějaké fotky v uplynulých dnů.


9.8.- Co jsem viděla

9. srpna 2013 v 11:43 | Kate |  Co jsem viděla

Počasí dnes stojí za nic a tak přichází článek do pravidelné rubriky nově shlédnutých filmů, které Vám chci doporučit. Napadlo mě, že sem začnu také psát, na co nového se ve filmovém a seriálovém světě těším, ale to až příště.

Film jsem našla díky oblíbeným hercům a nezklamal mě. Jedná se o skvělé drama (ty já mám nejradši). Takže kdo má rád příběhy nešťasné lásky, které vešel do cesty osud, tady to je.

Slušný film o mladém depkařejícím chlapci, který se vlastně bojí času budoucího. Líbí se mi myšlenka filmu. Řekla bych, že z něj vyčnívají slogany typu: Když chceš, dokážeš všechno. Hodně motivující film.

Neviděla jsem moc filmů, podle skutečných událostí, ale ráda je vyhledávám. Tento příběh napsal také sám život a stojí za shlédnutí.

Jako správná milovnice tohoto seriálu nezanedbávám po Fire a Pure ani Rise. Tentokrát o tom, co se stalo s Cookem rebelem. Myslím, že Cook se povedl daleko lépe, než Effy a Cassie.

Vážně nechápu, jak jsem na něj mohla narazit tak pozdě. Každopádně jsem ráda, že vůbec. Protože tohle je vážně něco pro mě. Drama okořeněné trochou hororu se špetkou černého humoru. Prostě SUPER!

x

Nejlepší kámoška, slečna Okurka Salátová

6. srpna 2013 v 16:59 | Kate |  Mix

Okurku miluju. Nejenže se dá připravit na spoustu způsobů do salátů, ale je skvělá i na pleť. Obsahuje 95% vody a tak dokáže dobře hydratovat pokožku. Navíc obsahuje vitamíny B, C a E. Napsala jsem několik využití (nejsou to žádné novinky, ale napadlo mě, že to někoho může zajímat). Takže tady už jsou důvody, proč bez téhle tykvovité rostliny nedám ani ránu.

Svačina - okurka je perfektní svačinou hlavně v letních dnech. Už jenom kvůli vodě, která příjemně osvěží. Navíc je to lehké jídlo, které sice dodává pocit sytosti, ale rozhodně po ní nepřiberete.

Neloupat - i slupka je velice zdravá a proto jí téměř nikdy neloupu.

Nateklé oči - kdo má bolehlava, nebo nateklé oči, může si plátky okurky přiložit na hlavu, nebo oči. Klidně i po celém obličeji. Příjemně chladí, zklidňuje pokožku a bojuje s akné.

Maska - okurkových masek existuje celá škála. Já jsem zatím vyzkoušela okurkovou masku s bílkem a se smetanou.

Maska s bílkem - 1 bílek, půl okurky
Bílek ušleháme do tuha a okurku rozmixujeme. Tuto směs pak naneseme na obličej a necháme působit 20 minut.

Maska se zakysanou smetanou - 1 smetana, půl okurky
Okurku stačí pouze nastrouhat do smetany a nanést na obličej. Po 15 minutách smýt.

Co s vodou - když strouhám okurku do salátu, nechce se mi vyhazovat vodu, kterou okurka pustí. Dá se taky skvěle využít k pití, nebo čištění pleti.

Pročíštění těla - tato zázračná zelenina je také díky vysokému obsahu vody prospěšná pro ledviny.

Je okurka i Vaší kámoškou? :D

x