Prosinec 2013

JUST BE MERRY

23. prosince 2013 v 23:18 | Kate |  Píšu

Doma je poklizeno, salát v lednici, dárky zabalené,stromek ozdobený.. už jen ten sníh chybí.
Jak jste na tom několik minut před Štědrým dnem Vy? My jestě ráno budeme dělat chlebíčky a finišovat :D Letos se na Vánoce těším už vážně dlouho a to především na pohádky a jídlo. A abych nezapomněla, na dlouhoočekávané volno. Doufám, že i Vy prožijete letos krásné Vánoce plné radosti, milých lidí a dobrého jídla! Do Nového roku by se tu měl ještě nějaký ten článek objevit, ale pokud tomu tak nebude, přeji Vám šťastný Nový rok 2014, s láskou

Kate

15.12.- Co jsem viděla

15. prosince 2013 v 21:51 | Kate |  Co jsem viděla

Zdravím a zároveň přeju krásnou třetí adventní neděli! Tenhle víkend jsem si udělala trochu volna, jela s mamkou nakupovat, a dokonce jsem se podívala na pár filmů. Ne náhodou jsou tyto dva filmy tak trochu vánoční. Jsou i poměrně čerstvého data, takže předpokládám, že je mnozí z Vás ještě neviděli.


MY CHRISTMAS DECOR ❄

11. prosince 2013 v 20:18 | Kate |  DIY

Hezký středeční večer! Času je v poslední době hrozně málo. Člověk by řekl, že dva týdny před Vánoci bude mít od školy pokoj, ale opak je pravdou. Je to pořád něco a tak nemám téměř žádný volný čas. Přesto jsem si ale dneska chvilku našla a připravila jsem pro Vás jeden článek týkající se mé výzdoby, jak jsem slibovala. Do tohoto článku jsem se rozhodla zahrnout jen vyrobené věci, které by Vás mohli inspirovat. Fotit stromeček, světýlka a podobně, mi přišlo zbytečné. Takže jsem se rozhodla, že Vám ukážu pár návodů na především papírovou výzdobu. Snad se bude líbit.


SNOW, SNOW EVERYWHERE

7. prosince 2013 v 23:31 | Kate |  Píšu

Konečně pátek, říkám si..počkat, to už je zítra neděle?


CATCHING FIRE

6. prosince 2013 v 21:51 | Kate |  filmové recenze

Po neskutečně dlouhém čekání jsem konečně měla možnost vidět pokračování filmové podoby Hunger Games: Catching fire. Ráda bych se s Vámi chtěla podělit o své dojmy a pocity z filmu. Pustila jsem si ho asi ve středu. Moc jsem od toho nečekala, jelikož mě zpracování prvního dílu tak trochu zklamalo. Knížky jsou prostě většinou lepší. Ale přesto jsem si řekla, že tomu dám šanci.

Hunger Games: Catching Fire/ Vražedná pomsta
USA, 2013 (146 minut)

Obsah: V pokračování úspěšné triologie se Katniss společně s Peetou vydává na turné vítězů s jednou velkou hrozbou. Čin, kterého se oba dopustili totiž vyvolal rozruch a nepokoje jak mezi obyvateli, tak u prezidenta Snowa. Ten Katniss jasně varuje před problémy, které můžou nastat v případě selhání dokonalé hry zamilovaného páru Peety a Katniss. Jenže Katniss si při turné nedává pozor na pusu a tak záhy přichází další rána. Pro sedmdesátý pátý ročník hladových her jsou do arény vylosováni stávající výherci hladových her. To tedy znamená, že se Katniss vrací zpět do arény. Ale s kým se do arény dostane a co jí bude čekat? A jak dopadne spor mezi ní a prezidentem?

Můj komentář: Věřte nebo ne, tohle jsem nečekala. Zpracování druhého dílu se režisérovi Lawrencovi povedlo na jedničku. Film se drží knižní předlohy do nejmenších detailů. V tomto filmu jsem také zaznamenala mnohem lepší herecké nasazení a výkony. Možná se mi to jen zdá, ale přece. I když jsem předem věděla, jaká situace nastane, pokaždé to na mě hodně emocionálně zapůsobilo, tleskám a pouštím znovu. A co se týče soundtracku, opět mě nezklamal výběr písní. A Vám film jen a jen doporučuji. Pokud jste už měli možnost film vidět, určitě mi dejte vědět, jaký máte názor.


Christmas nail inspiration

4. prosince 2013 v 18:37 | Kate |  módní inspirace

Zdravím! Dneska tu mám pro Vás trochu inspirace pro vánočně laděnou manikůru. Více obrázku najdete v celém článku.


GINGERBREAD´S TREES

2. prosince 2013 v 19:51 | Kate |  DIY
Čauky mňauky! Dovolte mi, abych Vám představila nový vzhled blogu, který tu vydrží snad celý měsíc. Jak si můžete všimnout, tento styl designů se tu ještě neobjevil. Ale prostě to je asi tím, že Vánoce miluju a tak jsem to tady trošku vyšperkovala. 2. prosinec, to to letí. Ještě včera bylo třicátého a já jsem byla na náměstí na rozsvícení stromečku. Doufám, že těch pár posledních týdnů uteče jako voda a konečně budeme doma! Už se nemůžu dočkat, co Vy? V dnešním článku mám pro Vás ku příležitosti mé radosti z přicházejících svátků malý návod na vánoční laskominku. Pokud bude čas, budu se snažit přidávat další podobné články.